>ben’den…

>Biz bilirdik ki İŞİTEN VAR !
Biz bilirdi ki kimse duymasa dahi bir duyan var. Biz bilirdik ki bir bilen var. Rabbim bile hesabı sormak için defalarca şans verirken insanoğluna hesap sormak kimin haddine idi !?

Biz yine biliyoruz Dostlar (!) … Küstüğü için yaşamadık tüm bunları…. İstemediği için,gözden çıkardığı için gözden çıkarmadınız siz de bizleri… Sizlerin sandığı gibi “herkes ettiğini bulur” hesabında ettiğimizi bulmuyoruz. Ne mutlu ki yalanların,riyaların,iki yüzlülüklerin,kahpeliklerin arasından çekip çıkardı benliğimizi ! Ve bir mapushane örneğinde varlık gösteriyor şimdi benliğimiz.
Türkülerimiz de aynı,sözlerimiz de aynı,sevdiklerimiz de, sevmediklerimiz de…
Halen kahvenin en acısını, insanın en dertlisini, sözlerin en delikanlısını seviyor bu benlik ! Kimse adımızı bir kağıda yazmaya cüret bile etmese de kağıtları insanlık adına gözyaşları ile ıslatıyor bu benlik ! Kimilerinizin bildiği gibi her Cuma yine Yasin ile süsleyip donatıyor odasını bu benlik ! Ve halen,evet halen ; kimsenin arkasından kötü düşünmüyor bu yürek,selamın en güzeliyle selamlayıp,hayır duasının en deriniyle uğurluyor insanları!
Şimdi evet… Biz ağlıyoruz. Semadan ellerimize uzanmış gerçekliği görerek ağlıyoruz. Yüreğimizi yarıp da içini gören gerçeklikle yaşıyoruz. Bizi unutmayan gerçekliğin önünde yüzümüze şamar gibi vurulan gerçeklerle ve sırtımıza saplanan hançerle dua ediyoruz. Taşlanan,sürülen ve yuvasına göz yaşları içerisinde bakan bir Nebi’nin ümmetine yakışır şekilde geride bıraktıklarımıza bakıyoruz.
Silkiniyoruz… Gözyaşlarımız; fitnenin,fesadın,iki yüzlülüğün,yalanın,riyanın içerisinden uyanışımız oluyorlar. Sanıyor muyuz ki bizi sevmiyor..Hayır çok seviyor. Sizin artınız benim eksim,sizin eksileriniz ise benim artım oluyor.
Ve yine kulaklarım size doğru açık hayır haberlerinizi duymak adına,ve yine gözlerim bekliyor güzelliklerinizi görmek adına…
Semadan bir ses duyuyorum; ÜZÜLME,KALDIR BAŞINI YERDEN !
Kaldırıyorum, bitiyor bu buhran! Yeter !

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s