Yepyeni bir yıl, yepyeni umutlar…

Hayat tek düze gitmiyor her zaman. İnişler, çıkışlar, batışlar, tekrar yüze çıkmalar, hepsi insanoğlu için. Hayatın olabildiğince acımasızlığı içerisinde insanı hayata döndüren bir kaç neden var. En güzeli sahip olunan iman ve onun tezahürü “tevekkül” . Tevekkül edip, ‘ hayırlısı’ denilen anda kaplıyor içimizi tazecik umutlar. Her umut yeni bir günü ve yepyeni başlangıçları müjdeliyor. Bazen öylesine söylense de , ‘ hayırlısı’ kelimesinden daha anlamlısını bulamamıştır insanoğlu. Bazen öylesine salık verilse de “biraz tevekkül et” diye, daha anlamlısı telafuz edilmemiştir henüz.

İşte böyle gerçeklikler arasında yepyeni bir günü müjdelediği gibi her doğan gün, her biten şeyin arkasından iyi ya da kötü başka hikayelere gebe olduğu için zaman , biten bir yılın ardından yine tapteze bir yıl bizleri bekliyor. Aslında özünde bir gün öncesi ‘eskiyen’ bir gün sonrası ‘yeni gelen’ yıl olsa dahi, 31 Aralık akşamı sanki bambaşka bir zamanda yolculuk etmeye başlanılmış gibi hissedilir.

Bizler için önemli olması gereken, bu yepyeni başlangıçta bireysel olarak nelerimizin ya da hangi özelliklerimizin iyi yönde yenilenecek olmasıdır. Gün aynı, güneş aynı, mekan aynı , tebdil eden yanlızca zamanın akışı. Ve bu akış olması gerektiği gibi, Rabbin mucizelerinden sadece bir tanesi ❤️

2014′ den türlü türlü beklentiler var. Benim en’ lerim sanırım herkesin bir çok dileğiyle aynı mihvalde buluşur. Ben 2014′ den yüreğimden hiç çıkmasını istemediğim aşk❤️, sonsuz sadakat ❤️💑, yavrum ve tüm sevdiklerim için sağlık👍, dostlarla keyifle geçirilen günler 🙆🙅💁🙋💇bol kahkaha 😃😄, başarı👑👏 diliyorum.

Hayat heba edilmeyecek kadar kısa ve hafife alınmayacak kadar da ciddi. Tüm günlerinizi yılın ilk günü gibi yaşayacağınız heyecanlı, sağlıklı,huzurlu,başarılı, mutlu bir yıl diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun!🎊🎉☺️

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s